Zapraszamy na prelekcję pt. „Archeologia pieśni, czyli o poznawaniu źródeł kultury tradycyjnej południowo-wschodniej Polski w pieśniach i duchowości”, która odbędzie się 25 sierpnia br. (piątek) o godz. 1700. Opowieść muzyczną przedstawi Agnieszka Bernacka - wykonawczyni i dokumentalistka tradycyjnych pieśni Podkarpacia
Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach:
1 sierpnia – „Rola martwego drewna w przyrodzie” – dr inż. Tomasz Olbrycht, entomolog, wykładowca w Katedrze Agroekologii i Użytkowania Lasu, Uniwersytet Rzeszowski
8 sierpnia – „Król bóbr. Architekt przyszłości” – dr Andrzej Czech, doktor nauk biologicznych UJ, leśnik, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody i przedsiębiorca ukierunkowany na rozwiązania naśladujące naturalne procesy
22 sierpnia – „On i My” czyli o relacjach ludzi i niedźwiedzi w Bieszczadach – Robert Gatzka, biolog, przyrodnik i pasjonat bieszczadzkiej przyrody, członek Carpathian Brown Bear Project oraz współpomysłodawca powstania „Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny”
29 sierpnia – „Niepowtarzalny aromat i smak, czyli jak trufle zdobywają świat” – o grzybach opowie Piotr Chachuła, mykolog, pracownik Pienińskiego Parku Narodowego.
Prelekcje odbywają się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN w Ustrzykach Dolnych, ul. Bełska 7 (budynek Muzeum Przyrodniczego). Podczas spotkań, wśród uczestników, losowane są wydawnictwa i gadżety BdPN.
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem: tel. 13 461 10 91; e-mail: edukacja@bdpn.pl; www.bdpn.pl. Wstęp wolny.
Organizacja „Wakacyjnych spotkań z przyrodą” jest dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.